VECOM - Josef KubelkaNový člen repliky Audemars Piguet Royal Oak

Skupina Richemont, která není spokojena s zahájením roku se SIHH, přidala do své sestavy všechny zpívající všechny tančící repliky hodinek a divů založené na Hongkongu (ne že AP jsou součástí rodiny Richemont - jsou to jen kamarádi). To je dobrá věc pro milovníky hodinek Audemars Piguet, pro které je vyčerpávající dálkový let do Ženevy a exkluzivita SIHH trochu odradit. Hosta na večeři v sedle přivítali François-Henry Bennahmias, generální ředitel společnosti Audemars Piguet, a Sabine Kehm, agentka Michaela Schumachera a dlouholetá přítelkyně.

Za prvé, koncept vytvořit tento model pochází od samotného Schumiho. V roce 2010, kdy se stal ambasadorem Audemars Piguet, se zeptal inženýrů AP: bylo by pravděpodobné inovovat mechanické náramkové hodinky určené zejména pro použití v motoristickém sportu, které budou měřit a zaznamenávat komplexní edici po sobě jdoucích časů kol?

AP tuto výzvu přijala a po pěti letech výzkumu a vývoje je replika Audemars Piguet Royal Oak Concept Laptimer prvotřídním časoprostorem pro konkrétní motoristický sport, který se vyznačuje komplikací se dvěma systémy úhlového indexování na jednom chronografu, každý z nich se suverénní pamětí.

Dlouhý a těžkopádný název modelu kromě tohoto nového AP RO CL (podívejte se, co jsme tam dělali) je působivý kus stavebnice. Omezeno na 221 kusů, je to první RO Tourbillon poháněný automaticky se natahujícím kalibrem 2897.
Audemars Piguet Royal Oak je něco jako přeplněná kolekce Audemars Piguet Royal Oak. Kromě toho tento třetí tlačný kus umožňuje současně zastavit obě ruce ručiček chronografu, přičemž druhou rukou se vrátí na nulu a znovu ji spustí - což znamená, že zatímco se zaznamenává čas posledního kola, načasování další kolo již probíhá. Neobvyklý oválný tvar pouzdra ve skutečnosti vypadá jako hodinky od zcela odlišné společnosti.
Alternativně mohou hodinky udržovat určitý čas na kolo jako referenci, zastavit jednu ruku tlačítkem laptimer a pomocí funkce fly back na druhé straně chronografu s posunovačem ve 4 hodiny obnovit měření každého nového kola. V neposlední řadě lze hodinky Replica použít jako standardní nebo profesionální flyback chronograf s oběma rukama běžícími současně.

Průměrná denní přesnost hodinek je testována umístěním do odlišných poloh při odlišných teplotách, poté jsou vystaveny magnetickému poli 15 000 gaussů, demagnetizovány a znovu zkontrolovány v odlišných polohách a teplotách, což je z této části pozoruhodná známka úcty AP pro Michaela Schumachera. Cena 229 500 USD je pozoruhodně…